mgr Weronika Trofimiuk

WERONIKA TROFIMIUK
Fizjoterapeutka uroginekologiczna
Absolwentka fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz studiów podyplomowych na kierunku Holistyczna opieka okołoporodowa. Specjalizuje się w fizjoterapii uroginekologicznej, opiece okołoporodowej oraz fizjoterapii ortopedycznej.

Uczestniczka wielu kursów o tematyce fizjoterapii uroginekologicznej, technikach osteopatycznych w uroginekologii, terapii wisceralnej, terapii nietrzymania moczu, aktywności fizycznej w ciąży oraz po porodzie, terapii rozejścia mięśnia prostego brzucha, treningu mięśni dna miednicy, technikach manualnych w ginekologii i położnictwie, dysfunkcji kompleksu CCAT, suchego igłowania, ultrasonografii i pessaroterapii w fizjoterapii uroginekologicznej, terapii blizny, masażu Shantala, tapingu medycznego u kobiet w ciąży i połogu oraz z zakresu edukacji i poradnictwa seksualnego.
Ponadto uczestniczka warsztatów z zakresu przygotowania do porodu z uwzględnieniem technik relaksacyjnych, technik w przypadku bolesnych miesiączek oraz endometriozy, podstaw treningu hipopresyjnego oraz technik wspomagających obrót dziecka do porodu. Aktualnie w trakcie kursu instruktorskiego Pilates Comprehensive I.

W swojej codziennej praktyce stawia na indywidualne podejście do pacjenta, zwracając szczególną uwagę na profilaktykę oraz zwiększanie świadomości swoich pacjentów.
Usługi medyczne wykonywane w gabinecie:

 

– przygotowanie do porodu,

– konsultacje po porodzie,

– terapia rozejścia mięśni prostych brzucha,

– terapia rozejścia spojenia łonowego,

– terapia blizny po CC i nacięciu/pęknięciu krocza,

– bolesne miesiączkowe,

– zaburzenia i dysfunkcje dna miednicy,

– zespoły bólowe kręgosłupa oraz miednicy mniejszej,

– terapia wisceralna,

– pęcherz nad reaktywny, częstomocz, parcia naglące,

– endometrioza,

– bolesne współżycie,

– nietrzymanie moczu,

– rehabilitacja po zabiegach ginekologicznych i położniczych,